Jak prawidłowo holować samochód w sękocin nowy?

Obraz lawety lub samochodu holującego pojazd często kojarzy się z pojazdem, który uległ uszkodzeniu. Nie jest to prawda. W innych okolicznościach, jednak, ciężarówka holownicza jest lub auto holowanie może być uzasadnione. Holowanie sękocin nowy pojazdu nie jest coś, co każdy kierowca marzy o zrobieniu. Powinieneś być w stanie bezpiecznie odholować swój samochód w inne miejsce.

Jeśli nie możesz wezwać pomocy drogowej lub jesteś zmuszony do holowania, podlegasz przepisom kodeksu drogowego. Możesz się spodziewać, że jeśli nie zastosujesz się do tych przepisów, zostaniesz ukarany grzywną lub mandatem. Możesz jednak tego uniknąć. Oto jak.

Zarówno kierowca, jak i kierowca pojazdu holowniczego mogą popełniać błędy w sytuacjach związanych z holowaniem. Wielu kierowców nie przestrzega ograniczeń prędkości holowania. Przypominamy: Maksymalna prędkość holowania w terenie zabudowanym wynosi 30 km/h. W terenie niezabudowanym maksymalna prędkość holowania wynosi 60 km/h. Te wymagania pozwolą Ci uniknąć mandatów i innych kar. Jest to delikatny punkt, na który policjanci mogą być czasami bardzo wyczuleni.

Najczęstszym błędem popełnianym podczas holowania jest niesygnalizowanie przez pojazd holowniczy swoich ruchów. Tego błędu można uniknąć poprzez sygnalizowanie przez kierowcę samochodu holowniczego zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu. Światła awaryjne powinny być wyłączone w pojeździe holowanym. Niemożliwe jest sygnalizowanie manewru, gdy światła awaryjne są włączone. Powinien on mieć natomiast włączone światła pozycyjne. Właściwe oświetlenie jest również ważne dla pojazdu holującego. W jego przypadku obowiązkowe jest używanie świateł mijania.

Holowanie

Co z holowaniem na autostradzie? Holowanie samochodu w sękocin nowy, który został uszkodzony przez inny pojazd na tej drodze jest niemożliwe. Tylko pojazd pomocy drogowej może odholować samochód na autostradę. Holowanie na autostradzie jest możliwe tylko wtedy, gdy znajdujesz się blisko zjazdu lub parkingu. Ważne jest, aby pojazd będący w mieście nie ważył więcej niż holowany samochód.

Holowanie

Ważne jest, aby prawidłowo podłączyć i oznaczyć pojazd. Trójkąt ostrzegawczy musi być umieszczony po lewej stronie tylnej części holowanego pojazdu. Należy zwracać uwagę na sposób łączenia pojazdów. Nieplanowane rozłączenie pojazdów może doprowadzić do tragicznego końca. Zawsze sprawdzaj sprzęt, którego zamierzasz użyć do połączenia pojazdów. Nie używaj uszkodzonego kabla lub kabla o wątpliwej jakości. Podobnie z drążkiem. Pamiętaj o zachowaniu odpowiednich odległości. W przypadku haka holowniczego odległość między pojazdami nie powinna przekraczać 3 metrów. Natomiast długość linki powinna mierzyć od 4 do 6 metrów. Linka powinna być widoczna, aby piesi na pasie ruchu nie przekroczyli przypadkowo linii pomiędzy pojazdem holującym a pojazdem holowanym. Aby tego uniknąć, należy umieścić żółte lub czerwone flagi na lince holowniczej.